cheap visit this website under $60 enthusiastic by a very late 25th century euro larger railway trail station inside of the corridor of a ribs dome.

Kontakt & o mě | Akademie změny

Kontakt & o mě

Kontakty

Ing. Karla Růžičková

od roku 1992 nezávislý člen u společnosti Herbalife

Studio Karima, Stará 90, 40011 Ústí n.L.

akademiezmeny@seznam.cz
tel.: 603 18 14 39 (nejlépe SMS a WA)

Socilání sítě nejsou mojí prioritou, ani silnou stránkou, nicméně na nich existuji.

FB: k jednotlivým projektům Naše revitalizace, Karima Ústí, Zdravá výživa s Karlou

INSTAGRAM #karlaruzickova#

O mně

V rámci Akademie změny, bych se s Vámi ráda podělila o své zkušenosti s tak zvanou Zdravou výživou a aktivním životním stylem.

Můj zájem začal před více než 30 lety, ještě na vysoké, kdy jsem o víkendech u nás doma začala používat revoluční recepty typu špaldová, nebo sójová sekaná. Je obdivuhodné, že mě s tím tehdy nevyhodili. Do dnes si pamatuji veliké, hnědé, tvrdé, suché cosi, co ani mě vlastně druhý a třetí den až zas tak moc nechutnalo, ale protože to bylo zaručeně zdravé, tak jsem to do sebe soukala a naše rodina soucitně také. 

V roce 1992, jsem se ještě jako studentka začala angažovat ve světě výživových doplňků. Stala jsem se poradkyní společnosti Herbalife. Díky produktům jsem pěkně zhubla, to co jsem se o nich dozvídala na školeních mi dávalo smysl, tak jsem je začala propagovat. Mnohé mě naučila i možnost pracovat v síťovému marketingu. Protože jsem byla bez závazků a uměla anglicky (což v roce 1992 nebylo až tak běžné) tak jsem mohla pracovat jak u nás, tak v zahraničí. Nejprve v Praze, kde jsem studovala ekonomii zemědělství na VŠZ, v Ústí, odkud pocházím, později v Brně, kam jsme odvážně vyrazily s kolegyní, kamarádkou, později i v Bratislavě, Římě (IT), Zlíně, Katowicích (PL), Gliwicích (PL), Clonmelu (Irsko), LA (USA) … Více se o těchto mých dobrodružstvích rozepíšu někde jinde. Každopádně za téměř 30 let, kdy jsou doplňky součástí mého života, s nimi mám mnoho praktických zkušeností. Zároveň mám za ta léta s Herbailfe mnoho životních zážitků. Poznala jsem stovky zajímavých lidí, otevřela se mi cesta k osobnímu rozvoji, naučila jsme se mnohému, navštívila rozmanitá místa ... i vzhledem k těmto okolnostem je tato moje část podnikání dost osobní záležitost. Nejsem asi typická obchodnice, velice nerada lidem něco „vnucuji“, přitom mě těší, když si ode mě lidé produkty kupují a dobře jim slouží.

Když mi bylo něco kolem 24 let jsem se stala vegetariánkou. Tenkrát za tím byl můj tehdejší přítel, který dokázal maso tak znechutit, že jsem ho několik let také odmítala. No ono se řekne vynechat maso a vynechat maso. Tehdy jsme často chodili na pizzu, jedli jsme brambory se salátem a kukuřici na másle zapečenou se sýrem, hlívu s bramborovou kaší, sýry, rizota z bílé rýže … S tím, co vím dnes, bych to dělala jinak. V té době jsme byla ochotna se doma vášnivě hádat a stát si za svým. Ještě že jsem tehdy měla po ruce ty své koktejly a jiné doplňky stravy, kterými jsem vyrovnávala případné deficity. 

Další výrazný posun u mě nastal kolem roku 2000, když jsem v Kalifornii absolvovala týdenní očistnou kůru v ajurvédském středisku založeném Deepak Choprou. Krom masáží, očistných klystýrů, jógových seancí, meditačních praktik, dýchacích cvičení a pestrých přednášek o barvách, tvarech, zvucích …  jsme měli i kurz vaření podle ajurvédských principů. Zde jsem si prvně uvědomila důležitost energie v surovinách, ze kterých vaříme, vliv mentálního a citového nastavení toho, kdo vaří a celkově jak výrazný vliv má strava na nás jako bytosti. Od té doby mi nikdy nebylo zatěžko uvařit si, i když to mělo být jen pro mě samotnou. A má cesta k vědomému životu a vaření pokračovala dále. V Praze jsem v následných letech absolvovala další kurzy ajurvédského vaření a harmonizování v OM centru, později praktické kurzy makrobiotického vaření – podle feng shuei, prošla desítkami kurzů zabývajících se zdravým životním stylem, masážemi, pohybovými harmonizacemi, prací s energií... V této době jsme se dostala i k orientálnímu tanci, který mě uchvátil svými možnostmi a blahodárným působením na ženy. Shoda okolností pak vedla k tomu, že jsem se před více než 17ti lety stala jeho lektorkou. (www.karima.at)

V roce 2010 se narodil syn Daniel a jeho přítomnost vnesla do mého života i pohledu na výživu další rozměr a zkušenosti. Období těhotenství a kojení (absence menstruace) se na mém těle projevily překyselením a tak jsme se začala o tuto tematiku zajímat. Některé procedury vedoucí ke zdravému pH doporučuji do dnes.
V roce 2012 jsem převzala pod svá křídla (jako vedlejšák) prodejničku se zdravou výživou. Díky svému dlouholetému zájmu o celý obor jsem se docela rychle zorientovala a bavilo mě to. Pro klienty jsem vytvářela letáčky s recepty, dělala ochutnávky a v krámku to pěkně žilo. Po 3 letech se mi spolu s pár spolupracovníky podařilo krámek dostat do plusových čísel, jako že přestal být prodělečný, což považuji za úspěch. Vedla jsem ho 4 roky, mezi tím jsme se rozešli s přítelem a zůstala jsem se synem sama, tak jsem neměla kapacitu se krámku dále věnovat. Hledala jsem nástupce, bohužel jsem neměla šťastnou ruku při jejich výběru, ale to už je zase jiný příběh. Díky krámku jsem poznala pár milých a zajímavých lidí, získala velice široký přehled o surovinách a různých druzích stravovacích návyků. 

V roce 2015 jsem začala s frekvenčními harmonizacemi s biorezonančním přístrojem BICOM OPTIMA. Moje praxe mi pomáhá chápat další souvislosti mezi stavem našich těl a našim jednáním. Je to fascinující proces a je úžasné pozorovat kolik síly a moudrosti v nás je. (www.nase-revitalizace.cz)

V roce 2017 mě oslovila nabídka a rozšířila jsem si vzdělání absolvováním akreditovaného kurz pro výživového poradce. Musím uznat, že to pro mě byl nezvyk, po tolika letech se zase nechat zkoušet, psát testy, učit se … Nicméně jsem za tuto zkušenost moc ráda. Díky kurzu se mi spojilo mnoho znalostí získaných léty samostudia a praxe s teoretickými principy. Pochopila jsem další souvislosti a rozhodně to pozvedlo moje poradenství na další úroveň.

Někdy kolem roku 2016 se ve mě zrodil koncept Akademie změny (včetně názvu), jako viruálního prostoru, který by mi pomáhal.  Který by obsahoval informace a zkušenosti, které jsem za léta nabírala, lidé by si je mohli přečíst (při konzultacích se mě doptat na nejasnosti) a já mohla při osobních setkáních s lidmi řešit i jiná, často osobnější témata. Jen jsem nevěděla jak ho uchopit, sepisovala jsem si na různé papírky poznámky, přemýšlela, sbírala fotografie, nápady... Když tento pojekt v roce 2019 uzrál, zadala jsem programátorům první instrukce a začal proces tvorby, který umožnil, že se u příležitosti mých 50tých narozenin v únoru 2020 mohly stránky spustit. Od té doby žíjí svým životem a hlavní je, že slouží. Průběžně je doplňuji, upravuji, rozšiřuji, propojuji. 

Osobně používám postupy, produkty a technologie, se kterými pracuji ve své praxi. A při své práci integruji své odborné znalosti, životní zkušenosti a intuici. Uvědomuji si, že každý člověk jsme jedinečný, přesto jsou věci, které pro většinu z nás platí stejně. Některé "věci", které pro nás lidi platí stejně, mám na Akademii změny a ty individuální řeším osobně.

 

Následující řádky nejsou už přímo o mě, jsou o zkušenostech, ze kterých by se Vám něco mohlo hodit. Přeci jen na těchto stránkách jste hlavně kvůli sobě a ne kvůli mě.

Je mi jasné, že strava není samospásná, nicméně ji může každý sám u sebe dosti rychle ovlivnit.

Se změnami svých stravovacích návyků na sebe nespěchejte a nenechte se zmást, že je kolem Vám množství někdy dokonce výrazně protichůdných teorií o tom, co je zdravé. Také se často setkávám s neúplnými návody na zaručeně zdravé věci, pokud byste je zkoušeli, tak si u některých můžete i vylámat zuby. Například viděla jsem recept na vánoční obilné karbanátky, bylo tam napsáno, obilí zalijte horkou vodou... Už to vidím, když zalijete zrno ovsa, pšenice, ječmene vodou, tak jistě nemáte dobrý základ na karbanátky, pokud to ovšem uděláte s vločkami to už je jiná, ale to již v receptu nebylo uvedené. Takže neváhejte zkoušet, nenechte se odradit a najděte si Své Tutovky. Recepty, které Vám budou chutnat a vyhovovat. Budu se snažit psát srozumitelně a co nejvíce prakticky. Podle sebe vím, že časem se s jednotlivými surovinami naučíte pracovat a budete moci vařit od oka. Doma používám plyn, na elektřině, nebo indukci si možná budete muset některé faktory jako čas, nebo množství vody upravit. Pokud Vám některé mé popsané zkušenosti budou k užitku, tak má Akademie změny smysl.

Vždy si uvědomujte, jak se po vašem jídle cítíte Vy, lidé, kteří jej s Vámi jedí, jak komu chutná a v neposlední řadě jaká je po něm stolice. Pokud vaříte pro více osob, je nutné zohledňovat, aby vaše jídlo bylo chutné a lákavé i pro ně. Pokud někoho budete chtít násilím nutit, do něčeho, o čem jste přesvědčeni, že je zdravé, ale nebudete mít podporu, nevydržíte to dlouho. Navíc je veliká pravděpodobnost, že časem se smutkem zrezignujete, nebo si snahou převálcovat ty ostatní přivodíte žaludeční vředy. Pokud k tomu nemáte závažné zdravotní důvody, můžete si dát na čas a se svou stravou opravdu v poklidu experimentovat. Pokud se již závažné zdravotní problémy vyskytli, vězte, že i skladba výživy a duševní pohoda mohou výrazně prospět. I v tomto případě je dobré se obrátit na nějakého specialistu, který je schopný zhodnotit Váš stav a má dostatek zkušeností a kvalifikaci, aby Vás mohl celým procesem vést.

Samostatná kategorie jsou děti. Přijde jim normální to, co jí od malička. Třeba můj dnes 9ti letý syn běžně jí zeleninu, rýži, seitan, semínka, sušené ovoce, ječmen, jáhly, quinou, cizrnu, čočku, různé druhy těstovin, řasy, shiso, lahůdkové droždí a jiné potraviny na které mnohé mé návštěvy koukají s podivem. Určitě u něj pozoruji vlny, kdy má některá jídla ve větší a jiná v menší oblibě. Nicméně musím podotknout, že pro svůj klid vařím „s ohledem“ na dítě. Znamená to, že uvařím základ, o kterém vím, že ho sní a jakýkoliv experiment mu dám nejprve ochutnat ze svého talíře, a pouze pokud chce, dám mu více. Pokud experiment opakuji, neberu jako jisté, že mu to bude znova chutnat, tak to dám třeba jen na okraj talíře. Pokud mu něco nechutná, nikdy ho nenutím to jíst a dost dobře si pamatuji, co to bylo. Nerezignuji okamžitě, několikrát třeba zopakuji nabídku a nenaštvu se, ani neurazím, když odmítá. Tento princip vytrvalosti se dá velice vhodně uplatnit i na dospělé členy domácnosti. Ušetříte si tím nervy z pocitů typu:“ Já se tady snaží vařit zdravě, ty to potřebuješ jako sůl a ještě se na to koukáš s odporem.“ Co se týká dětí, tak vím, že pokud dám synovy vybrat mezi čokoládou a mými makrobiotickými sušenkami se sladem, tak sáhne po čokoládě. Možná by to bylo jiné, kdyby ji nikdy neochutnal … ale … . Takže vědomě kontroluji kolik, čeho máme doma, nicméně na návštěvách a oslavách si s tím nedělám až tak velkou hlavu. Pravdou je, že si s sebou nosím nějaké to zdravé mlsání, ale když dostanu košem a syn raději sáhne po něčem, co bych mu sama nedala, tak to zvládnu.

Často se setkávám s tím, že ženy, které se snaží zavádět novinky a zdravé vaření doma, se nesetkají s podporou, nebo spíše setkají se s odmítnutím, tak si to berou osobně a je jim to líto. Berte to tak, něco vás vede ke změně, chcete ji pro sebe, a pokud ostatní kolem Vás budou chtít do fast foodu, nebo si něco raději udělají sami, tak ať. Nebo se povznesete, vklouznete do světa tvořivosti a naučíte se dělat takové kombinace, které uspokojí všechny. Budu ráda, když vás některé mé typy zaujmou a budete je ve svém životě používat.

Více si o Akademii změny můžete přečíst kliknutím na tento odkaz http://akademiezmeny.cz/o-nas

Pokud máte chuť mě kontaktovat, vyplňte kontaktní formulář pod textem.

Kontaktní formulář

Vyberte co vás zajímá:

Můžete zvolit i více možností

Pokud se Vám nepodaří odeslání formuláře, můžete nám napsat e-mail na akademiezmeny@seznam.cz